Ознайомлення з природою середня група конспект

Подорож у ліс
(заняття для середньої групи)

Інтеграція освітніх галузей: «Пізнання» (формування цілісної картини світу), «Комунікація», «Соціалізація», «Художня творчість» (аплікація), «Читання художньої літератури», «Музика».

Види дитячої діяльності: ігрова, продуктивна, комунікативна, пізнавально-дослідницька, сприйняття художньої літератури.

Мета: Узагальнити і систематизувати уявлення про екосистемі — ліс.

1. Формувати у дітей переконання, що краса природи безцінна, тому її треба любити і охороняти.

2. Закріплювати знання про дари осені.

3. Вчити розрізняти їстівні та неїстівні гриби і ягоди; способи їх збору.

4. Розвивати спостережливість, логічне мислення, уяву, пам’ять.

5. Розвивати комунікативні здібності: допомагати один одному, висловлювати в мовленні свої дії.

6. Поповнювати словниковий запас дітей.

7. Виховувати любов до рідної природи, почуття важливості і необхідності всього, що відбувається в ній.

Плановані результати: уміє підтримувати бесіду, висловлює свою точку зору; виражає позитивні емоції (інтерес, радість, захоплення) при прослуховуванні вірша; володіє навичками самообслуговування, цікавиться образотворчою діяльністю; активно і доброзичливо взаємодіє з педагогом та однолітками у вирішенні ігрових та пізнавальних завдань.

Попередня робота: спостереження в природі, збір листя, насіння для гербарію, читання і розглядання книг, ілюстрацій про природу, заучування віршів, відгадування загадок, малювання природи, грибів, ягід, робота з муляжами, поробки з природного матеріалу.

Матеріали та обладнання: картина лісу в різний час року (зима, весна, літо, осінь), вірш про ліс, чарівна паличка, камені, брусочки (для доріжки), кошики, картинки грибів (їстівних і неїстівних) і ягід, касета із записом голосів птахів (ворона), «схема дерева», вирізані різнокольорові (жовті і зелені) листочки, клей, чорний фломастер, мнемотаблица, мольберт, магнітна дошка.

Зміст організованої діяльності дітей

I. Організаційний момент.

Діти входять в групу, вітаються з гостями.

Подивіться скільки у нас сьогодні гостей. Всі вони прийшли до нас в групу, щоб подивитися, як ви вмієте працювати на заняттях, які ви у нас молодці.

(Діти встають у коло, беруться за руки, потискують один одному, посміхаючись.)

II. Тема заняття

Сьогодні я пропоную вам вирушити в подорож, де ми зможемо дізнатися багато цікавого, пізнавального.

І для цього ми повинні пам’ятати правила:

III. Робота з картиною

Зараз я візьму свою чарівну паличку і трохи поколдую, а ви закрийте очі. Увага! 1-2-3. Камба-карамба-бум! (Відкривається картина лісу в різний час року, розташовані по годинникової стрілки: зима, весна, літо, осінь.)

Читайте также:  Все природные зоны европы

Правильно, ми з вами будемо подорожувати по лісі.

Хто в глушині твоєї таїться?

Подивіться, а ліс то у нас незвичайний.

  • А, що в ньому незвичайного?
  • Буває такий ліс по справжньому, справді?
  • А в яку пору року ми зможемо потрапити зараз? Чому? (осінь)
  • Пропоную всім нам разом сходити в осінній ліс по гриби, по ягоди. Згодні?
  • Але перш ніж ми вирушимо в ліс, давайте пригадаємо, а як правильно потрібно вести себе в лісі?
  • А з чим у ліс то ходімо, що нам потрібно взяти з собою? (кошики) Готові?

IV. Рухлива гра «З рівненькою доріжці».

(На підлозі намальована або викладена доріжка з камінчиків, брусочків.)

До будь-якого лісі прокладено багато стежок і доріжок. Ось за однією з них ми і вирушимо в ліс. А вона у нас незвичайна, чарівна.

По камінцях, по камінчиках

Через струмочок, перескочимо спритно

V. Бесіда про грибах і ягодах.

Ось і дісталися ми з вами до лісової галявини.

Ой, малята, подивіться, скільки тут грибів і ягід.

(На підлозі лежать картинки грибів і ягід.)

Я пропоную зараз в один кошик зібрати гриби, в іншу ягоди.

(Діти самостійно виконують роботу, складаючи картинки в кошики)

Перевірка : Ви добре попрацювали. Втомилися? Давайте трохи відпочинемо, сядемо і перевіримо, чи правильно ви зібрали гриби і ягоди.

(Вихователь показує, а діти називають гриби і ягоди.)

Ой, діточки, який гриб красивий ви залишили. Чому його не взяли? (мухомор)

  • А ви, які збирали гриби?
  • Які правила потрібно дотримуватися при зборі грибів і ягід?
  • А що ваші мами і бабусі роблять з грибів і ягід?

Ви молодці! Добре знаєте гриби і ягоди. Давайте поставимо кошики і трохи відпочинемо. Закриємо очі.

(Звучать голоси птахів (спокійне спів), раптом лунає вороняче каркання.)

VI. «Схема дерева» (на аркуші паперу схематично зображено дерево)

  • Дітлахи, що за птах так розкричалася?
  • Що вона побачила в нашому лісі? (з’явилася «схема» дерева)
  • Чому так дерево не сподобалося воронам?
  • Ой, хлопці, чуєте, дерево вас тихенько скаржиться: «Я було таким красивим, мене любили птиці, милувався мною людина. А зараз обходять мене стороною. Що ж трапилося зі мною? Хто мені може допомогти?»
  • Як ви гадаєте, що могло статися з деревом?

VII. «Пожвавлення дерева». Аплікація

Читайте также:  Дикая природа охота гиен

Давайте спробуємо його оживити.

Чого немає у дерева? Стовбур, гілки є. Давайте його оживимо.

(На столі лежать вирізані (жовті і зелені) листочки, діти беруть їх і приклеюють до дерева, кажучи добру справу для дерева.)

Давай будемо приклеювати листочки до гілочок, приклеюючи листочок, будемо говорити яке добре діло можна для нього зробити.

Подивіться, як наше дерево ожило!

  • В якомусь часі року воно виявилося?
  • В яку чарівну частина лісу ми можемо помістити наше дерево?

VIII. Підсумок заняття (робота з мнемотаблицей)

  • В якому лісі ми сьогодні мандрували?
  • Яке добре діло зробили?
  • Діти, давайте звернемося до нашої таблички.
  • Що означає перша клітинка таблички? (Про — буква, слово осінь починається з цієї букви)
  • Цифра 3 означає, скільки місяців триває осінь.
  • Що означають різнокольорові листочки? (восени листя змінюють своє забарвлення і наступає листопад)
  • Що людина прибирає восени на городі? (урожай, у клітинки знаходиться помідор і яблуко)
  • Що сьогодні ми з вами збирали в лісі? (гриби і ягоди, вони приклеюються у наступну клітинку)

Нам пора повертатися додому. Давайте попрощаємося з лісом і скажемо йому: «До побачення, до наступного року».

Источник

Конспект занятия по ознакомлению с природой в детском саду в средней группе
план-конспект занятия по окружающему миру (средняя группа)

Цель: расширение представлений детей о Планете Земля и её обитателях.

Скачать:

Предварительный просмотр:

Конспект занятия по ознакомлению с природой в детском саду в средней группе по теме:

«Планета Земля – наш общий дом!»

Цель: расширение представлений детей о Планете Земля и её обитателях.

  • создать условия для закрепления знаний детей о о том, что Земля – наш общий дом, в котором живут звери, птицы, насекомые;
  • уточнить знания детей о том из чего состоит наша планета и без чего не может быть жизни на Земле
  • развивать логическое мышление и внимание, разговорную речь детей, побуждать к желанию общаться;
  • воспитывать любовь к природе, желание заботится о ней.

Предварительная работа: беседа о том, что Земля наш общий дом и о празднике День Земли (22 апреля);отгадывание загадок о Планете Земля.

Материалы: глобус; фигурки животных, насекомых и других обитателей Планеты Земля; запись звуков природы; плакат «Планета Земля»; игра «Грустная и весёлая Земля».

Воспитатель: — Шире наш чудесный круг!

Я твой друг и ты мой друг,

Ребята, отгадайте мою загадку:

Нет планеты краше и милей

Для животных, насекомых, птиц, людей…

Читайте также:  Мин природных ресурсов тульской области

Реки, горы и бескрайние поля

Воспитатель: Верно, это наша планета Земля. Земля наш общий дом – вместе мы на ней живём!

Скажите, ребята, а что вы знаете про нашу Планету?

Дети: Планета Земля очень большая, на ней живёт много людей и животных . Она похожа на шар.

Воспитатель: Молодцы! Посмотрите, у меня в руках глобус – это объёмная модель нашей планеты Земля! И на глобусе мы можем рассмотреть сколько же всего наполняет нашу планету!

Дети: рассматривают глобус и обсуждают, делятся впечатлениями.

Воспитатель: Какие Вы молодцы, вы очень наблюдательные!

Давайте рассмотрим по внимательней на нашем плакате, какие разные животные и насекомые, а также морские обитатели живут на нашей планете Земля!

Дети: называют обитателей планеты Земля.

Воспитатель: Посмотрите, как много живых существ, их надо оберегать и сохранять. Давайте сыграем в игру!

У меня есть две картинки, посмотрите, чем они отличаются?

Дети: На одной картинке Земля весёлая, а на другой грустная!

Воспитатель: Верно, а почему же так произошло? Рассмотрим карточки, и определим какая карточку подходит грустной Земле, а какая весёлой Земле и почему!

Дети: магнитные карточки крепят к картинкам грустной и весёлой планеты Земля, рассуждая почему именно эти карточки подходят к картинке. ( карточка с костром в лесу – грустная Земля, карточка с посадкой дерева – весёлая Земля).

Воспитатель: Теперь мы с вами знаем как беречь нашу Землю!

Вот Земля – наш общий дом, Дети выполняют движения

Много есть соседей в нём: в соответствии с текстом.

Воспитатель: А теперь прослушаем что нам расскажет глобус о нашей Планете. (воспитатель включает интерактивный глобус.

Ребята, что нового вы узнали про нашу планету Земля сегодня?

Дети: планету населяет много живых существ, нашу планету нужно беречь, планета Земля имеет 5 материков .

Воспитатель: Какие вы молодцы! Но, наша планета очень большая! Поэтому мы с вами ещё продолжим изучать её просторы!

Игра на закрепление материала:

Воспитатель бросает мяч ребёнку и он ловит мяч и отвечает.

— Кто живет на земле? (Животные, насекомые, цветы)

— Кто живет под землей? (Червяки, кроты, жуки)

— Кто летает над Землей? (Птицы, насекомые)

— Зачем нужна вода? (Пить, купаться, поливать растения)

— Для чего нужен воздух? ( Необходим для дыхания)

— Когда празднуют День Земли? (22 апреля).

Воспитатель: Вы молодцы ребята! Отлично поработали на занятии!

Источник

Оцените статью